Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

Blog > Komentarze do wpisu

Po prostu... dworzec

Dworzec Kolejowy Bielsko-Biała Główna

Dworzec kolejowy Bielsko-Biała Główna

Wnętrze dworca kolejowego Bielsko-Biała Główna

Tak mi się już jakoś nie chce męczyć Was szarymi i ponurymi blokami, czy podupadłymi dzielnicami z chaotyczną zabudową. Niech stracę i po raz kolejny pokażę bielski dworzec...

Spragnionych historii tego budynku odsyłam do notki listopadowej, a miłośników zimy do tej z lutego.

Wiem, że to trochę irytujące wychwalać własny dworzec, ale cóż ja mogę zrobić, gdy na tle innych szkaradztw wyróżnia się on niezwykle pozytywnie? We wnętrzu przytulnie, bardzo czysto (!), elegancko, spokojnie... Podróżni podziwiać mogą piękne pompejańskie freski na suficie. Jak na zachodzie. I to cieszy. Ilekroć tutaj przebywam, bądź przechodzę, zawsze dziwię się, jak to możliwe, że akurat Bielsko-Biała posiada taki piękny obiekt, który według PKP ma tylko kategorię B... To naprawdę dziwne i nie potrafię tego pojąć. Bo przecież polskie dworce to obraz nędzy i rozpaczy, na których aż strach przebywać - patrz Warszawa Centralna, czy Zachodnia.

Ale na szczęście wyjatki się zdarzają i może kiedyś zaczną one potwierdzać regułę?

poniedziałek, 08 czerwca 2009, arturr_g

Polecane wpisy

Komentarze
ada.libra
2009/06/10 00:06:29
O jakie zmiany :) Podoba mi się zdjęcie w nagłówku, a i te nocne bardzo udane! Realizm realizmem, ale pokazywanie szarych bloków może trochę poczekać :)
-
arturr_g
2009/06/10 00:15:19
Ada: Nie wiem tylko, czy to zmiany na lepsze, ale to się jeszcze okaże:) O tak, chwilowo dość bloków:) Pozdrawiam!
-
Gość: rrr, *.c160.msk.pl
2009/06/10 22:42:29
a to prawda Bielsko ma piękny dworzec,a w Polsce zwiedziłam bardzo wiele dworców PKP akurat:)
ale jest w jego 'malowidlach' jeden problem. Widziałeś herb Bielska wewnątrz? Ma pomylone kolory, malarz pomylił tła dawnego herbu Bielska z kolorem herbu Białej. Zorientowali się za późno i tak zostało do dziś
-
arturr_g
2009/06/10 23:12:04
Gość: Osobiście nie spotkałem się w Polsce z ładniejszym dworcem kolejowym, niż w Bielsku. Tak, herb rzeczywiście jest pomylony... A zwróciłaś uwagę na to, że we wnętrzu ciągle nie ma zegara? Nad głównym rozkładem jazdy?
-
Gość: rrr, *.c160.msk.pl
2009/06/11 14:23:46
zwrócilam uwagę, że nie ma zegara bo wiele razy był mi tam potrzebny
i nie rozumiem co to za problem, zamontować zegar
-
arturr_g
2009/06/11 14:34:11
Gość: Też nie rozumiem... Ile to już lat na ten zegar czekamy? Od zakończenia remontu to już chyba 8 lat, tak?
-
Gość: m_m *NowySaczDailyPhoto*, 81.15.156.*
2009/06/11 20:35:36
Ten dworzec jest przepiękny! Z jednej strony architektonicznie wspaniały budynek, a to, że tak czysto i przytulnie to też robi wrażenie!

Gratuluję Bielsku takiego obiektu z takim standardem, może podpowiecie innym polskim miastom jak to się robi?:)

Sądecki dworzec też jest ciekawy jako budynek (choć w żaden sposób nieporównywalny z tym bielskim cudem), ale jego stan jest typowo "dworcowy"...Czyli brud, (czasami) smród i ubóstwo.
-
arturr_g
2009/06/11 20:41:43
Nowy Sącz: Sam naprawdę ciągle się zastnawiam, że właśnie w Bielsku - mieście niczym zbytnio się nie wyróżniającym - jest taki piękny dworzec... To dla mnie nie pojęte!

W Bielsku działa dużo stowarzyszeń "miłujących" zabytki. To one pisały petycje itp. do Rady Miejskiej z prośbą o zajęcie się dworcem. A tak podjęła środki i nie wiem jakim cudem porozumiała się z PKP... Co jeszcze bardziej zastanawiające, dworzec nie jest wydzierżawiony, ani sprzedany miastu! To same PKP dokonały remontu i to w takim stylu! A że ciągle budynek jest czyściutki, świeżutki itp, itd, to już moja głowa tego nie pojmuje:)
-
p-a-p-k-i-n-s
2009/06/13 21:23:52
Bardzo ładny dworzec tylko pozazdrościć.