Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

Blog > Komentarze do wpisu

Słoneczna Sienkiewicza

Ulica Henryka Sienkiewicza w Bielsku-Białej

Chociaż temperatury są mocno minusowe, -6 stopni w dzień, to nareszcie rozświetliły nas słoneczne promienie!

Zresztą... nie tylko nas! Także i bielskie ulice i kamienice, które dzisiaj prezentowały się świetnie!

Nad Sienkiewicza dumnie górował gmach dawnej Żydowskiej Gminy Wyznaniowej z 1904 roku, którego secesyjno-neoromańska ceglana elewacja akcentowana jest kamiennymi portalami i obramowaniami okien pokrytymi ornamentem roślinnym.

Skrzyżowanie Sienkiewicza i 3 Maja zdobiła natomiast neobarokowa kamienica Alfreda Michla z roku 1895, charakteryzująca się okrągłą pseudobasztą (widoczna w głębi, po prawej).

Prawda, że takiej zimy nie da się nie akceptować?

Miejsce: widok ze skrzyżowania z ulicą Krasińskiego.

czwartek, 24 lutego 2011, arturr_g

Polecane wpisy

Komentarze
varshava
2011/02/24 23:31:06
pięknie:-)
-
Gość: Z, *.unknown.vectranet.pl
2011/02/25 20:08:28
gmach sądu to budynek stylizowany na architekturę mauretańską ;)
-
arturr_g
2011/02/25 23:09:05
Piękny w każdym calu! :D
-
Gość: ByteEater, 78.8.106.*
2011/02/27 00:16:28
Cześć, Artur! A, więc to tak się pisze Twój nick (ja na chacie KonteStacji wypatrywałem ArturG)! Widzę, że jesteś, oprócz tego, z jakich stron już Cię poznałem, zapalonym fotografem i dokumentujesz architekturę oraz życie społeczności naszego pięknego miasta. I do tego ludzie faktycznie oglądają, czytają i komentują! (Sugeruję się wystawiać też na DigArcie, DeviantArcie i Photopixo co najmniej - to naprawdę dynamiczna społeczność i wiele od siebie nawzajem ludzie zyskują.) Pewnie chciałbyś zostać kimś w rodzaju tego gościa z photohype.com, z którym jechałem z Krakowa do Kielc. Znamy trochę fotografów i podróżników (a także zbiory te mają niepustą część wspólną), zarówno w całej Kontestacji, jak i lokalnie. Jak chcesz, to odezwij się do nas (bielskobiala@kontestacja.com, tnij.org/kkbb) i Cię wkręcimy. Oczywiście jako wygadanego i nieunikającego kontrowersji filozofa również. Pozdrawiam, 3maj się! Krzysiek
-
ada.libra
2011/02/27 00:21:13
Dla mnie to jest największy (po namyśle: JEDYNY) urok zimowych miesięcy. Te słoneczne dni, w których miasto odsłania się tak, jak nigdy, odkrywają się nieznane wcześniej perspektywy, wszystko wygląda tak inaczej. I jeszcze te wszystkie krzywizny, ulice opadające stromo, zakręcające - tutaj Bielsko jest wspaniałe w tych nieregularnościach.
Piękne zdjęcia!
-
arturr_g
2011/02/27 09:48:18
Gość: Dziękuję za takie propozycje, ale obawiam się, że mam zdecydowanie za mało czasu, a ten blog oraz filozoficzne dyskusje traktuję tylko jako element pasji:) Pozdrawiam:)

Ada: I dodać do tego tę specyficzną, mroźną mgłę, która otula całość... cudo! :)