Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

czwartek, 28 stycznia 2010

Ulica Zapłocie Duże w Bielsku-Białej

Ulica Zdrowa w Bielsku-Białej

Żyjemy. Jeśli wegetację można przyrównać do życia lub nazwać jego formą. Od 32 dni ciągle trzyma mróz. Śniegu też jest sporo, ostatnio wyjrzało nawet słońce, ale dzisiaj znów powróciła szara, paskudna pogoda.

Pada śnieg, wieje, są zaspy i zamiecie. Sytuację pogorsza fakt, że Klub Gaja świętuje fakt, iż na zboczach Szyndzielni na pewno nie powstanie ośrodek narciarski. Eko-(**********) mają się z czego cieszyć, odnieśli sukces, zatrzymali ogromną, wartą ponad 40 mln inwestycję, chroniąc tym samym bezcenne gatunki ptaszków, żab i innych zwierzątek i roślinek... Brak mi słów. Ot, co.

Miejsce: ulice Zapłocie Duże i Zdrowa w Starym Bielsku.

wtorek, 19 stycznia 2010

Ulica Wzgórze w Bielsku-Białej

Późne popołudnie 24 maja 2009r. wyglądało w Bielsku-Białej mniej więcej tak.

Było pół do siódmej, promienie Słońca powoli chowały się za horyzont, pogrążając kolejne tereny w ciemnościach rześkiej majowej nocy.

Było leniwie. Stare Miasto tętniło życiem. Rynek pełen był osób radosnych i popijających w kawiarnianych ogródkach zimne piwo. Nawet na ulicy Wzgórze można było spotkać spokojnie spacerujące persony.

Było przyjemnie. Kolorowo. I ciepło. ;)

P.S. Zdjęcie Panny Adrianny:)

poniedziałek, 18 stycznia 2010

Ulica Wzgórze w Bielsku-Białej

Ranek 18 stycznia wyglądał w Bielsku-Białej mniej więcej tak.

Śnieg jeszcze nie padał. Nie, nie. Poprószył dopiero około 13. Mróz też nie był duży. Słońce nie świeciło, było lekko mgliście, trochę ponuro i jak zwykle nieprzyjemnie.

Stare Miasto było w zasadzie puste. Ulica Wzgórze też. Całość pokrywały resztki odgarniętego i wybrudzonego śniegu. Właściwie to mieszanka brudu, soli, piasku i śniegu.

Co zauważalne: coraz więcej kamienic w tej części miasta jest kolorowych. Widać to głównie właśnie ze Wzgórza, które to również doczeka się modernizacji. Wiosną zerwane zostaną stare płyty chodnikowe, wymienione wszystkie instalacje, a stary kamienny bruk zastąpiony zostanie zapewne gładkimi, idealnie prostymi materiałami z Chin bądź Kazachstanu.

Prawdopodobnie, rzecz jasna. ;)

niedziela, 17 stycznia 2010

Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej

Znów wróćmy na chwilę do lata.

Banalnie wyobraźmy sobie ciepłe Słońce, głęboki błękit nieba, świeżą i soczystą trawę, liście na drzewach, śpiewające ptaki, radość i energię, piękne wakacyjne wieczory czy piwo popijane około 20 w staromiejskim ogródku.

Wyobraźmy sobie ciepłe barwy, wspaniałe i żywe kolory. I przypomnijmy sobie, jak bardzo byliśmy szczęśliwi, ot tak, po prostu, tylko dlatego, że było... lato...

Nawet miasta w lecie wyglądają lepiej. Nie ma aż takiej szarości, brudu, wilgoci i ponurej atmosfery. Jest miłe życie!

Miejsce: Zamek Książąt Sułkowskich i kawałek podcieni, widok z kamienicy przy ulicy Podcienie na Starym Mieście.

_______________

Przypominam, kto jest chętny, proszę o głosy na mojego fotobloga w konkursie na Blog Roku 2009. SMS o treści F00070 (po F i 7 są to zera) na numer 7144. Koszt: 1,22zł. Wszystkim bardzo dziękuję!

Widok na północne stoki Beskidu Śląskiego z okolic Starego Bielska i Wapienicy

Taką zimę, która obecnie panuje w pełni akceptuję. Bo jest pięknie. Niebieskawo. Śnieżnie. Mroźno. I słonecznie.

I widać Beskidy, w końcu widać te nasze góry!

Miejsce: widok z okolic Wapienicy i Starego Bielska.

_______________

Przypominam, kto jest chętny, proszę o głosy na mojego fotobloga w konkursie na Blog Roku 2009. SMS o treści F00070 (po F i 7 są to zera) na numer 7144. Koszt: 1,22zł. Wszystkim dziękuję! ;)

sobota, 16 stycznia 2010

Pigal

Przepraszam za tygodniowy przestój. Brak czasu mnie ostatnio kompletnie dobija:( Ale obiecuję się poprawić! ;)

Na zdjęciu choinka na Placu Chrobrego w centrum miasta, zwanego potocznie Pigalem. Widok z murów zamkowych.

_______________

No i właśnie. Tą nieobecnością przegapiłem moment rozpoczęcia głosowania na Blog Roku 2009... Jednak mimo wszystko proszę wszystkich chętnych i/lub czytelników, którzy uważają za słuszne wsparcie mnie o wysłanie sms-a na mojego bloga o TREŚCI F00070 (po F i 7-mce są to zera) na numer 7144. Koszt to 1,22zł, a pieniądze, jak co roku, wędrują na cele charytatywne. Z góry wszystkim dziękuję! ;)

niedziela, 10 stycznia 2010

Ulica Ikara w Bielsku-Białej

Ulica Ikara w Bielsku-Białej

Ulica Trzech Diamentów w Bielsku-Białej

Zasypane auta przy ulicy Ikara w Bielsku-Białej

Okolice ulicy Trzech Diamentów w Bielsku-Białej

Ulica Cieszyńska w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała zostało zasypane. To fakt. Nawet główne trasy nie są czarne, jak choćby na ostatnim zdjęciu ulica Cieszyńska.

Osiedlowe drogi są natomiast kompletnie białe. I na razie nie zanosi się na jakąkolwiek zmianę. Ludzie ciągle będą narzekać, ogłaszać klęski żywiołowe i dziwić się, że w styczniu może spaść 15 centymetrów śniegu, a temperatura osiągnąć aż -3 stopnie... Jak dla mnie, czysta paranoja.

Zapomnijmy jednak o wszystkich "problemach", które przyniósł śnieg. Popatrzmy na nasze miasta, okolice, drogi, pola... wszystko jest pięknie białe! Nareszczcie, chociaż na jeden dzień, wszystkie niedoskonałości otaczającego nas świata zostały przykryte i zasłonięte... Dlatego jest po prostu pięknie!

Miejsce - Osiedle Polskich Skrzydeł, okolice ulicy Ikara i Trzech Diamentów.

sobota, 09 stycznia 2010

Kolej linowo-terenowa na Gubałówkę w Zakopanem

Lato to jednak była piękna pora roku.

Pomijając wszechobecną zieleń, ciepło, słońce, przyjemne chwile i całkowite zrelaksowanie, miało się na wszystko czas. Ot tak, po prostu.

Dzisiaj natomiast tego czasu prawie brak, za oknem śnieżyce, lekki halny itp...

Miejsce: kolej linowo-terenowa na Gubałówkę w Zakopanem, sierpień 2009r.

wtorek, 05 stycznia 2010

Centrum Bielska-Białej

Z początku ulicy Bohaterów Warszawy świetnie widać modernistyczny gmach Banku ING, kilka kamienic przy Mickiewicza i Placu Chrobrego, a także część zamkowych murów.

Jednak bacznie obserwujący miasto bielszczanin dostrzeże dwie nowości: czarne barierki na tarasie zamkowym i elementy wdrażanego Miejskiego Systemu Informacji. Tablice widoczne na zdjęciu powyżej są tylko jednymi z kilku rodzajów, a ich wygląd wzorowany jest na tych warszawskich. Bielska wersja kolorystyczna jednak znacznie bardziej mi się podoba. I nie ma w tym żadnej aluzji:)

poniedziałek, 04 stycznia 2010

Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej

Największy, najokazalszy i najbardziej rozpoznawalny zabytek Bielska-Białej, którego początki sięgają XIII wieku, dzisiaj rano wyglądał właśnie tak, jak na zdjęciu powyżej.

Ciągle świeży po niedawnym remoncie Zamek Sułkowskich zdobi centrum miasta. Dziś śnieg w dodatku zatuszował tragiczny wygląd murów oporowych, a słońce dodatkowo nadało całości niebywałego optymizmu!

Taka zima, z m.in. mrozem, w mieście jest przeze mnie w pełni akceptowalna:)

 
1 , 2