Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

czwartek, 31 grudnia 2009

Szczęśliwego Nowego 2010 Roku! Zdrowia, szczęścia, pomyślności i przede wszystkim wspaniałych kadrów!

poniedziałek, 28 grudnia 2009

Ulica Norberta Barlickiego w Bielsku-Białej

Już prawie rok mija od zakończenia przebudowy ulicy Barlickiego w śródmieściu. Więc już prawie rok kolejna ulica w centrum miasta wygląda po prostu ładnie.

Tak. Ładnie. Nawet podczas szarej, brudnej i przytłaczającej zimy. Bo co innego - rozpadające się, betonowe płyty chodnikowe, krzywe krawężniki i łatana tysiąc razy nawierzchnia drogi, a co innego elegancka kostka granitowa, estetyczne lampy i barierki, prawda? Od razu jakoś bardziej europejsko się robi. Estetyczniej, milej i przyjemniej.

Przebudowa drogi nie zmienia jednak faktu, że Barlickiego nadal wymaga remontu. A raczej kamienice przy niej. Bo chociaż ulica ta odznacza się zabytkową, obustronną zabudową mieszczańską z XIX wieku, to dzisiaj wszystko w zasadzie się sypie, jest przykryte toną reklam i szyldów, co ogólnie sprawia wrażenie nieokiełznanego burdelu. Tak, przepraszam za określenie, ale tylko ono adekwatnie opisuje tenże stan rzeczy, panujący w Polsce.

Czy kiedykolwiek będziemy mogli przejść Barlickiego i podziwiać pięknie odrestaurowane kamienice? Pytanie, przyznam się, na które sam nie mogę sobie odpowiedzieć.

P.S. Tak jak rok temu, postanowiłem wziąć udział w konkursie na Blog Roku, tylko tym razem 2009:) I chociaż wiem, że nie mam najmniejszych szans na wygraną, nawet jakieś przedarcie się przez blogi tematyczne itp., itd., myślę, że warto spróbować:) Więcej informacji - wkrótce, gdy rozpocznie się głosowanie:)

Ulica 11 Listopada w Bielsku-Białej

Skończyły się tegoroczne Święta Bożego Narodzenia, które były niesamowicie ciepłe. Wigilia z 10 stopniami, 25 grudnia z aż 16 na plusie! Dopiero dzisiaj spadł nieśmiało lekki snieg.

Nie zmienia to jednak faktu, że bielskie ulice ciągle są szare, ponure, brudne, mokre i do reszty przytłaczające swoją nieokiełznaną masą. Ciągle więc uważam, że okres późnojesienny i zimowy (bez paru prawdziwie śnieżnych epizodów) w polskim klimacie to istna Sodoma i Gomora. Tak, niestety.

Miejsce - ulica 11 Listopada, bialski odcinek, widok w kierunku Placu Wojska Polskiego z ulicy Komorowickiej.

czwartek, 24 grudnia 2009

Ulica 11 Listopada w Bielsku-Białej

Wesołych, rodzinnych, miłych i ciepłych Świąt Bożego Narodzenia życzę:) I przy okazji wspaniałego Sylwestra i szczęśliwego Nowego 2010 Roku!

 

sobota, 19 grudnia 2009

Fontanna świetlna przed Teatrem Polskim w Bielsku-Białej

Przedostatnia sobota tego roku, 19 grudnia, zapisała się jako lekko pochmurna, śnieżna i niesamowicie mroźna, z -14 stopniami w ciągu dnia.

Zimno, to fakt, ale jak pięknie jest Bielsko przystrojone! I jak pięknie wygląda wieczorem! Dowodem na to jest powyższe zdjęcie i fontanna przed Teatrem Polskim:)

piątek, 18 grudnia 2009

Grudniowa zima w Starym Bielsku

Dokładnie tak, jak na zdjęciu powyżej, wygląda teraz Bielsko-Biała. Jest śnieżne, mroźne (-12 stopni) i częściowo pogodne. Z takim oto pomarańczowym słońcem.

I taka jest teraz chyba cała Polska:)

Miejsce - Stare Bielsko, okolice ulicy Zapłocie Duże.

środa, 16 grudnia 2009

Żółty szlak turystyczny z Klimczoka na Błatnią

Na Błatniej

Na Klimczoku (1117m n.p.m.)

Pod schroniskiem na Błatniej (891m n.p.m.)

Widok z żółtego szlaku turystycznego z Klimczoka na Błatnią

Kolej linowa na Szyndzielnię

Była kiedyś w Beskidach taka piękna zima. Kiedy? Odpowiedź może zaskoczyć: dokładnie rok temu, w połowie grudnia.

Śniegu nie było dużo. Maksymalnie 40 centymetrów, ale dla porównania dzisiaj nie ma prawie nic - marne 5 centymetrów. I chociaż mróz jest spory, rano na Klimczoku było -12 stopni.

Zima jednak też potrafi być piękna. Czekamy na taką:)

wtorek, 15 grudnia 2009

Blok na Osiedlu Śródmiejskim w Bielsku-Białej

Przy ulicy Kierowej na Osiedlu Śródmiejskim pakują kolejny blok. Dokładnie ten, o którym pisałem w styczniu tego roku i określałem mianem najbrzydszego w mieście.

W zasadzie nie wiem, co mam myśleć na ten temat. Bo można się i cieszyć, i żałować. Cieszyć, bo blok nie będzie już tak szpecił swoją brzydotą i żałować, bo blok będzie taki, jak inne.

Pozostaje się jedynie cieszyć, że w ramach termoizolacji nie zafundowano nam ostrych turkusów albo rażących róży. Szczęście w nieszczęściu:)

P.S. Właściwie ciągle bez śniegu!

poniedziałek, 14 grudnia 2009

Choinka na Placu Wojska Polskiego w Bielsku-Białej

To chyba najpiękniejsza, obok staromiejskiej, bielska (właściwie bialska?) choinka w tym roku. Tak przynajmniej myślę. Zdobi Plac Wojska Polskiego, który, nawiasem mówiąc, zmieni się wkrótce w podziemny parking.

P.S. Ciągle bez śniegu!

niedziela, 13 grudnia 2009

Grudniowy Beskid Śląski

Dzisiaj jest lepiej niż wczoraj. To pewne. I mróz większy, i snieg sypie, chociaż lekko, to jednak jest!

W Beskidy wróciła już, na dobre chyba, zima. Na Klimczoku -12 stopni.

Miejsce - widok na Beskid Śląski ze Starego Bielska.

Przyjemnej, mroźnej niedzieli i mroźnego tygodnia:)

 
1 , 2