Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

piątek, 16 lipca 2010

Widok ze szlaku na Klimczok na Beskid Mały i Bystrą

Stok Klimczoka - 1117m n.p.m.

Na Klimczoku - 1117m n.p.m.

Żółty szlak turystyczny z Klimczoka na Błatnią

Widoki z żółtego szlaku turystycznego z Klimczoka na Błatnią

Na niebieskim szlaku turystycznym z Błatniej do Wapienicy

Na niebieskim szlaku turystycznym z Błatniej do Wapienicy

Upały omijają szczyty Beskidów, chociaż w samym Bielsku-Białej dzisiaj były aż 34 stopnie na plusie, wczoraj 35.

Nie znaczy to jednak, że w górach jest "chłodno". Jest chłodniej. O pięć, sześć stopni, maksymalnie siedem - zatem w okolicach 30. A taka temperatura, połączona z wędrówką i "wspinaniem się", tworzy niezbyt przyjemną mieszankę. Wszak Beskidy to nie wysokie Tatry.

Mimo wszystko pełnia lata cieszy niesamowicie. Soczystość i bujność zieleni, ciepło i słońce, którego w ostatnich dniach, a wręcz tygodniach, absolutnie nie brakuje. Deficytowa jest teraz woda. Cóż za parodia - dwa miesiące po tak strasznej powodzi!

Na zdjęciach najbliższe okolice Bielska-Biała, góry, które administracyjne w większości należą do miasta, z jego najwyższym szczytem - Klimczokiem - 1117m n.p.m. Turystów nie brakuje, zwabiają ich wakacje, weekendy, wysokie temperatury, świetna pogoda i... kolejka linowa na Szyndzielnię!

Żyć, nie umierać!

PS Miłych wakacji życzę, w związku z wyjazdami notki do końca lipca nie będzie, kolejna zatem już w sierpniu! Jak ten czas mija... Cieszmy się nim, bo warto!

poniedziałek, 05 lipca 2010

Kamienica przy ulicy Zamkowej w Bielsku-Białej

Od 1913 roku, zatem 97 lat, przy Zamkowej stoi taka oto różowa kamienica.

Chociaż nie jest ona wyjątkowo stara, nie poraża szczególnie swoją architekturą, a i tynki swoją świeżość już straciły... to jednak kamienicę tę lubię. Ot tak, po prostu.

sobota, 03 lipca 2010

Bielskie błonia

Bielskie błonia

Bielskie błonia

Bielskie błonia

Bielskie błonia

W wakacyjne popołudnia bielskie błonia przeżywają prawdziwe oblężenie.

Dopiero wieczorami uspokaja się. Tereny te, od kiedy pamiętam, zawsze zagospodarowane były na ogromny plac zabaw dla dzieci. Wyjątkowy to plac, bo zaraz u podnóża Beskidu Śląskiego i z pięknym widokiem na Beskid Mały.

A na ostatnim zdjęciu widać gmach jednej z trzech państwowych uczelni w Bielsku-Białej. To siedziba Akademii Techniczno-Humanistycznej. O jej renomie świadczy rozwinięcie skrótu ATH - Akademia Tańca i Humoru... Jest jednak jeden plus! Położenia z pewnością mogą zazdrościć ATH inne uniwersytety i szkoły wyższe. I tu kłócić się nikt nie będzie:)

Pięknie jest, lecie trwaj!