Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

sobota, 29 sierpnia 2009

Ulica Ikara w Bielsku-Białej po lutowych opadach śniegu

Tak zasypane były miasta Polski południowej w połowie lutego tego roku. W samym tylko mieście pokrywa śnieżna dochodziła do wysokości ponad pół metra, a w Beskidach przekraczała 200 centymetrów.

P.S. Dzisiaj w Bielsku-Białej cały dzień pada, a temperatura spadła do 16 stopni. To powoli kres tegorocznego lata...

Miejsce: Ulica Ikara na Osiedlu Polskich Skrzydeł.

czwartek, 27 sierpnia 2009

Widok z ulicy Wałowej na kamienice przy ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej

Wielkomiejsko prezentuje się Bielsko-Biała na powyższym zdjęciu. Szkoda tylko, że wiekowe kamienice z przełomu wieków są tak bardzo zaniedbane i tylko straszą swoją szarzyzną.

Ulica 3 Maja pozostaje w całości zabudowana dziełami Karola Korna, na odcinku od dworca do Placu Chrobrego podziwiać możemy niemal kilkadziesiąt przedwojennych budowli. I mogłoby być tak pięknie, gdyby kamienice te poddano rewitalizacji... Ale na to chyba liczyć nie możemy. Przynajmniej w najbliższym czasie.

Natomiast korek widoczny powyżej ciągnie się już na ulicy Wałowej, jednej z najbardziej zapchanych arterii miasta. Sytuację znacznie pogarsza rozbudowa CH Sfera i przebudowa samej ulicy, tak że w szczycie tworzą się tutaj niesamowite utrudnienia. Ale "największe centrum handlowe województwa śląskiego" ma zostać otwarte już pod koniec października tego roku, więc powinniśmy wytrzymać:)

środa, 26 sierpnia 2009

Autobus linii nr 22 na trasie, ulica 3 Maja w Bielsku-Białej

A właściwie niezwykły, bo w starym malowaniu, które obowiązywało, o ile dobrze pamiętam, maksymalnie rok.

W Bielsku-Białej nadal istnieje system wsiadania do autobusu: "przednimi drzwiami". Na nic zdają się więc wszelkie protesty, obelgi i narzekania pasażerów, których naprawdę nie mało. Nowa reguła zaczyna wpisywać się na stałe w życie bielszczan i wszystko wskazuje na to, że tak już pozostanie. Przynajmnej na jakiś czas.

Miejsce: Solaris Urbino 12 linii nr 22 na ulicy 3 Maja.

wtorek, 25 sierpnia 2009

Pomnik Reksia w Bielsku-Białej

Fontanna na skwerze pomiędzy ulicami 11 Listopada a Stojałowskiego

3 sierpnia odsłonięto w Bielsku-Białej pierwszy w Polsce pomnik PRL-owskiego kundla, a mianowicie znanego niemal wszystkim Reksia.

Tym samym po ponad 20 latach uporządkowano wreszcie zaniedbany skwer pomiędzy ulicami: 11 Listopada a Stojałowskiego, którego integralną częścią, oprócz oczywiście Reksia, jest również nowoczesna fontanna.

To teraz bielszczanie i turyści czekają na Bolka i Lolka!

poniedziałek, 24 sierpnia 2009

Widok z Giewontu

Widok z Giewontu na Podhale

Bacówka w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Widok na Orlą Perć

Widok na Rysy z Kępy

Otoczenie Morskiego Oka

Wróciłem i wcale nie wiem, czy to jest piękne. Chcieliście zobaczyć widok spod krzyża na Giewoncie na "dół", dlatego specjalnie zamieszczam dwa pierwsze zdjęcia. Cztery kolejne przedstawiają rejon Doliny Pięciu Stawów Polskich i Morskiego Oka, gdzie byłem w ostatni piątek.

Od jutra już normalne notki z Bielska i Białej. Przez ten miesiąc wiele się wydarzyło:)

środa, 19 sierpnia 2009

Krzyż na Giewoncie

Nie, nie - wcale o Was nie zapomniałem, ani nie przekręciłem się na drugi świat. Jedynie wypoczywam w wielu miejscach:) Na zdjęciu krzyż na Giewoncie w Tatrach Zachodnich, widok spod niego zapiera dech w piersiach - wierzcie mi!

P.S. Ale już w przyszłym tygodniu wracam i na nowo podejmuję się wyzwania dalszego prowadzenia tego fotobloga. Pozdrawiam!