Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

sobota, 25 października 2008

Poczta Główna

Gmach Poczty Głównej w Bielsku zbudowany został w latach 1897-1898, według projektu Karola Korna, w stylu neorenesansowym. Budynek pełni swoją funkcję od początku istnienia. Stosunkowo niedawno, bo na przełomie wieków, poddano go gruntownej modernizacji. Stoi on w ścisłym centrum miasta, u zbiegu ulic 1 Maja i Zamkowej, tuż obok Teatru Polskiego. Ciekawy widok roztacza się na niego ze skarpy Zamku Sułkowskich, z której zresztą zdjęcie to zostało wykonane.

piątek, 24 października 2008

Ulica Przechód

Przechodząc z Placu Chrobrego do ulicy Barlickiego często nie dostrzegamy tego, co jest ponad naszymi głowami. A czasami warto, bo wśród codziennej szarzyzny i miejskiego gwaru taki widok jest bezcenny.

poniedziałek, 20 października 2008

Ulica Schodowa

Tak sobie ostatnio spacerowałem po naszej starówce i postanowiłem zobaczyć, co słychać w bocznych uliczkach, tam gdzie mało kto zagląda. I szczerze powiedziawszy, nie doznałem szoku. Jak było podczas mojej ostatniej wizyty przed wakacjami, tak jest nadal. Zresztą było i rok temu, i dwa i pięć....  Ale może to i dobrze. Czasami warto mieć w mieście taki zapomniany zakątek. Bez sztuczności, taki, gdzie można przyjść i dogłebnie przemyśleć swoje życie. Taki, gdzie można się odizolować i poczuć się jak dawniej, jak sto lat temu. Dzisiaj praktycznie każde stare miasto w większym mieście jest odrestaurowane, tętni życiem. W Bielsku na razie jest inaczej, tylko rynek jest gwarnym miejscem spotkań, reszta pozostaje na uboczu, gdzieś w tyle. I niech tak pozostanie na jak najdłużej, bo to ma swój niepowtarzalny klimat i urok, którego brakuje innym...

sobota, 18 października 2008

.

.

.

.

.

W Beskidach jesień w pełni. Świadczą o tym powyższe zdjęcia, wykonane wczoraj w okolicach Dębowca. W lasach jest naprawdę pięknie, prawie nie ma w nich ludzi. Gdzie się nie spojrzy, liście mienią się żółcią i czerwienią, przechodzącą powoli w brąz. Czuć zapach grzybów, nad głową przelatuje jakiś mały ptaszek. Spacerujesz sobie, jesteś z dala od centrum gwarnego miasta. A gdy poczujesz się zmęczony i zmarznięty, zawsze możesz napić się gorącej herbatki (z pewnym dodatkiem) w górskim schronisku. Warto wybrać się na taką przechadzkę, bo to ostatni taki moment - każdy dzień jest coraz chłodniejszy, wczoraj po południu było zaledwie 6 stopni.

poniedziałek, 13 października 2008

Przystanek MZK Piastowska - Sobieskiego

Ikarus 280, linia nr 6

Ikarus 280, linia nr 6

Taki sobie przystanek, jak każdy inny. Zatłoczona 6-tka odjeżdża w kierunku Hulanki.

piątek, 10 października 2008

Kamienice ulica Cieszyńska 3 i 5

Starówka odzyskuje dawny blask. I to jest fakt. Szkoda tylko, że niektóre kamienice w połowie. Jak ten przypadek przy ulicy Cieszyńskiej...

Solaris Urbino 12 koło Teatru Polskiego

Po bielskich ulicach jeździ obecnie 16 autobusów typu Solaris Urbino 12. Wszystkich niskopodłogowców w naszym mieście jest już 45, co matematycznie stanowi ponad 32% taboru.

1 ... 41