Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

Lipnik

niedziela, 28 czerwca 2009

Ulica Krakowska w Białej

No właśnie. Czy na ulicy Krakowskiej mamy do czynienia z absurdem czy też zwykłym ludzkim niedopatrzeniem?

Jakiś czas temu w Bielsku-Białej i okolicach ustawiono brązowe tabliczki informujące podróżnych (czyt. turystów) o wyjątkowych i zabytkowych miejscach w okolicy. Nasilniej rozsławiony w ten sposób został Zamek Książąt Sułkowskich. Drogowskazy do niego można znaleć m.in. przy wjeździe do miasta od strony Żywca, Szczyrku, Katowic oraz Cieszyna. Podobny stoi także przy ulicy Krakowskiej (rzecz jasna wjazd od strony Krakowa).

Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie... liście... całkowicie zasłaniające tablicę. Osobiście uważam, że nie jest to żadne niedopatrzenie... a przykry skutek/efekt polskiej mentalności i troski o miejską przestrzeń. Nie da się bowiem przez miesiące nie zauważać zarastających liści. Bo przecież z dnia na dzień się tam nie pojawiły, choć nawet bym się nie zdziwił.

A więc absurd na całego:)

P.S. Dzisiaj rano Bielsko-Białą nawiedziła ogromna burza, wręcz nawałnica. Około godziny 6 widoczną powyżej ulicą Krakowską spływały strumienie wody. Całkowicie zalana została ulica Południowa, duże problemy były także na Partyzantów i Karpackiej w Kamienicy. Biała w kilkanaście minut zamieniła się w potężną rzekę, która niemal wylewała z koryta w centrum miasta. I to właśnie ona spowodowała ogromne straty m.in. w Czechowicach i Kaniowie. A właśnie teraz nad miastem szaleje kolejna OGROMNA burza...

Tagi: różne ulice
20:52, arturr_g , Lipnik
Link Komentarze (17) »