Euroregion Beskidy

Urząd Miasta Bielsko-Biała

Fryderyk Chopin - Chopin 2010

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

web stats stat24

blogi

Beskidzkie, Karpackie i Cztery Pory Roku

sobota, 18 września 2010

Aleja Generała Andersa na wysokości Osiedla Karpackiego w Bielsku-Białej

Nastały już zdecydowanie jesienne dni. Rano temperatura rzadko przekracza 10 stopni, a w ciągu dnia ledwo sięga 15, 16. Dobrze, że chociaż nie pada i świeci słońce! Lato, mimo że kalendarzowo wciąż trwa, dla mnie odeszło w miłe wspomnienia.

Znów trzeba wstawać, pić poranną kawę i spieszyć się do pracy/szkoły, by zmęczonym wrócić późnym popołudniem.

Aleją Generała Władysława Andersa znów ciągną tłumy samochodów. Jedynie w weekendy jest lżej. Ale cóż się dziwić, jeżeli to główna oś komunikacyjna jednych z dwóch największych osiedli w mieście: Karpackiego i Beskidzkiego. A ponadto część Śródmiejskiej Obwodnicy Zachodniej Bielska-Białej, która to z obwodnicą ma tyle wspólnego, co nazwa. Trudno bowiem nazywać pełną obwodnicą coś, co ma zatoczki i przystanki autobusowe i miliard przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Prawda?

Ale nie narzekajmy, droga ładna jest! I pod względem technicznym i widokowym!

Miejsce: widok na Osiedle Karpackie, zaraz przed wiaduktem nad ulicą Karpacką.

czwartek, 22 kwietnia 2010

Bloki na Osiedlu Karpackim w Bielsku-Białej

Chwilowo brak jest monotonoii. Brak również powtarzalności. Wiosenną energię i życie zaburzają jedynie ciągle sterczące, szare bądź pstrokate, bloki.

Na zdjęciu wyżej Osiedle Karpackie, jedno z największych w mieście.

wtorek, 10 listopada 2009

Osiedle Cztery Pory Roku

Cztery Pory Roku to jedno z najnowszych osiedli mieszkaniowych w Bielsku-Białej, o  całkiem znośnej architekturze. A położenie! Piękne widoki na Beskidy...

Jednak mnie wcale to nie cieszy. Przykre to bowiem, jak kolejne bloki, tyle że bardziej nowoczesne, zabierają nam zielone tereny, zostawiając wybrukowaną i zamkniętą płotem przestrzeń. Stworzona zostaje, odłączona od szarej rzeczywistości, swoista izolatka...

Signum temporis - dzisiaj każdy chce się odgradzać, ciekawe tylko - od czego? Bo chyba nie od świata, którego jest częścią.